> EKO-ŠKOLA

OBILJEŽILI SMO DAN KRAVATE

Suradnja Graditeljsko- geodetske škole Osijek i Udruge „Šokačka grana“  traje dugi niz školskih godina i svake slijedeće poprima, uz već  tradicionalne i druge vidove. Ove godine, na Dan kravate u RH održana je radionica izrade leptir- mašna s učenicima, uz mentorstvo  Sanje Kotal, prof. i Nedice Janković, dipl. iur - članice „Šokačke grane“.

Rekli bi „Škola za život“!

Učenici 1. razreda u 2 su školska sata  izrađivali  leptir- mašne od „jeansa“  (starih traperica) koji su prethodno prikupili u raznim humanitarnim akcijama.

Kako je Domaćinstvo zadnjih desetljeća izvan nastavnog procesa- neki su učili i držati iglu, udjenuti konac, napraviti čvor, a većina i šiti. Iako po malo nespretni (bilo je izbockanih prsta), trud je dao rezultate i  kreativnost nije izostala. Mašne su brzo napravljene i učenici su još izradili i „vrećice“ od nogavica traper hlača. Ostatak nastave učenici su svoje uratke nosili na ponos.

U veseloj i  edukativnoj atmosferi zaključeno je da se naša tradicija i baština domovine neće izgubiti sve dok stariji naraštaji prenose istu na mlade.

Fotografije s radionice možete vidjeti u fotogaleriji.

SVEHRVATSKA SMOTRA DANA KRUHA - DANA ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

14. listopada 2018. u Đurđevcu održana je Svehrvatska smotra Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje na kojoj su sudjelovali i učenici naše škole pod mentorstvom vjeroučiteljice Sanje Kotal. Na izložbenom prostoru prigodnim proizvodima predstavili smo svoju županiju i svoju školu.

EKO-KUTAK sa svim EKO-OBAVIJESTIMA posjetite na glavnom ulazu u našu školu.

(fotografija se nalazi i u privitku ove obavijesti)

EKO-ODBOR čine:

1. Darko Pšihistal, mag.cin., ravnatelj škole

2. Lidija Brod, prof., pedagoginja škole

3. Sanja Kotal, prof., koordinatorica

4. Sanja Semenčić, dipl.ing.arh.

5. Krunoslav Šolić, dipl.ing.građ.

6. Ante Grabić, učenik - predstavnik Vijeća učenika

7. Tihomir Horvat, domar

8. Silvana Vučak - Grünbaum, predstavnik roditelja

9. Sonja Kovač, predstavnik Gradskog poglavarstva

U procesu dobivanja statusa, jedan od zadataka je i osmišljavanje EKO-ZNAKA ŠKOLE. Stoga smo raspisali natječaj za osmišljavanje EKO-ZNAKA naše buduće EKO-ŠKOLE među našim učenicima.

Na natječaj je pristiglo ukupno 9 radova. Šest je radova ušlo u uži krug. Povjerenstvo (Sanja Kotal, prof., Sanja Semenčić, dipl.ing.arh., Gordana Mioš, dipl.ing.građ., Stela Macakanja - Baćić, prof., Lidija Brod, prof.) je jednoglasno izabralo rad učenika Tomislava Marinčića (3.a2).

Čestitamo!

POBJEDNIČKI RAD:

OSTALI RADOVI IZ UŽEG KRUGA:

Svečanost primanja zastave i certifikata (Zagreb, 12.5.2017.):

1.9.2017. SEMINAR za koordinatore projekta "Mi jedemo odgovorno" (Sanja Kotal, prof. i Sanja Semenčić, prof.)

27.10.2017. PODIZANJE EKO ZASTAVE

« Studeni 2018 »